Cicipas osvojio završni masters turnir u Londonu 1Cicipas Foto: FoNet/AP

Grčki teniser Stefanos Cicipas osvojio je večeras završni masters turnir u Londonu, pošto je u finalu pobedio Austrijanca Dominika Tima u tri seta, 6:7 (6), 6:2 i 7:6 (4).

Cicipas je do svog najvećeg trofeja u karijeri došao posle dva sata i 35 minuta.

Grk je tako postao najmladji osvajač završnog masters turnira u sezoni, pošto je za nešto manje od četiri meseca pretekao prošlogodišnjeg šampiona Aleksandra Zvereva.

Meč u londonskoj dvorani bio je neizvestan od samog početka. Obojica su sredinom prvog seta imali brejk lopte, ali ih nisu iskoristili, pa je taj period igre odlučen u taj-brejku u kom je Tim slavio rezultatom 8:6.

Drugi set protekao je u znaku Cicipasa koji je sa dva brejka lako taj deo prveo kraju u svoju korist. Slično je bilo i u odlučujućem setu, ali je Tim uspeo da se vrati iz brejka zaostatka i na kraju izbori taj-brejk. Ovaj put odlučujući gem meča pripao je Cicipasu rezultatom 7:4. Cicipasu je ovo četvrti trofej u karijeri.