Zvezda ubedljiva protiv Asvela u prvom kolu Evrolige, crveno-beli trojkama zatrpali goste iz Francuske 1Foto:Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Asvel u „Areni“ rezultatom 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18) u utakmici prvog kola Evrolige.

Crveno-beli su i pre ovog meča bili veliki favorit, a to su i dokazali već u uvodnim trenucima utakmice.

Ivanovića ekipa je već u 4. minutu došla do dvocifrene prednosti (17:7), najviše zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena.

Pogodili su sedam od prvih devet šuteva iz linije 6.75 metara,a u tom periodu odličnu partiju prikazao je Marko Simonović, koji je bio prvi igrač sa dvocifrenim učinkom po broju poena.

Zvezda je do odlaska na odmor ubacila 12 trojki i na poluvreme otišla sa prednošću od 21 poena (52:31).

Ivanović je čestim izmenama održavao visok nivo igre na obe strane terena, šansu je u prvom poluvremenu ukazao svima osim Stefanu Lazareviću.

Treća četvrtina bila je problematična za crveno-bele iako je Branko Lazić trojkom u 23. minutu svom timu doneo maksimalnih 62:37.

Od tog trenutka domaći su zaigrali značajno slabije, pre svega energetski su pali, i dozvolili gostima da serijom 13-2 dođu do 14 poena minusa (64:50).

Ipak, domaći nisu dozvolili iznenađenje i do kraja utakmice odigrali su onoliko koliko je bilo potrebno da održe sigurnu prednost, koja nijednog trenutka nije bila manja od plus 14.

Zvezda je meč završila sa 17 pogođenih trojki, odnosno pet manje od rekorda takmičenja koji drži Efes.

Kod domaćih najefikasniji je bio Nejpir sa 21 poenom (5/8 za tri), Gidraitis je dodao 17 (4/7 za tri), Simonović 14, a Nedović 12.

U Asvelu se istakao nekadašnji kapiten Partizana Žofri Lovernj sa 18 poena, a po 13 su upisali Majk Skot, Timote Luvavu i Nando De Kolo.

Naredni meč u Evroligi crveno beli igraju 13. oktobra, kad će se sastati sa Žalgirisom u Kaunasu.