Dabl-dabl Jokića u pobedi Denvera, Bogdanović postigao 22 poena u porazu Atlante 1Foto: Beta/AP/David Zalubowski

Košarkaši Denvera pobedili su noćas na svom terenu ekipu Finiksa sa 126:97, i tako zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu u NBA ligi.

Pitanje pobednika rešeno je u drugoj četvrtini koju je Denver počeo serijom 7:0 (41:28), a u toku te deonice došli su i do 23 poena razlike.

Srpskom košarkašu Nikoli Jokiću nedostajala je jedna asistencija kako bi ostvario 88. tripl-dabl u karijeri. On je u pobedi Denvera zabeležio 21 poen, 18 skokova i devet asistencija, a tokom poslednje četvrtine trener Majkl Meloun je odlučio da ga odmori.

Jokić je iz igre šutirao 10/15 (66,7 odsto), što je 31. put uzastopno da ima više od 50 odsto pogođenih šuteva.

Bouns Hajland je upisao 21 poen, dok je Džamal Marej dodao 16 poena za 12. vezanu pobedu Denvera na domaćem terenu.

U oslabljenoj ekipi Finiksa istakao se Tori Krejg sa 16 poena i pet skokova, a Džoš Okogi je postigao dva poena manje, uz devet skokova i pet asistencija.

Denver je na drugom mestu Zapadne konferencije sa 28 pobeda i 13 poraza, a prvo mesto zauzima Memfis sa istim učinkom.

Finiks je na sedmom mestu Zapada sa skorom 21/22.

Milvoki je na gostovanju pobedio Atlantu sa 114:105.

Gosti su bolje počeli meč i poveli sa 13:0, a do kraja prve četvrtine vodili su sa 22 poena razlike (39:17). Milvoki je potom u nekoliko navrata vodio sa 24 poena razlike.

Atlanta je uhvatila priključak u poslednjoj deonici kada je prvo stigla do izjednačenja, a zatim košem Bogdana Bogdanovića povela sa 103:101.

To nije bilo dovoljno za pobedu pošto je Milvoki u poslednja tri minuta meča napravio seriju 13:2.

Džru Holidej je u pobedničkom timu postigao 27 poena, Bruk Lopes je ostvario dabl-dabl sa 20 poena i 12 skokova, dok su po 13 poena upisali Bobi Portis (10 skokova) i Dževon Karter.

U gostujućoj ekipi za gotovo 35 minuta na terenu Janis Adetokunbo je upisao sedam poena, 18 skokova i 10 asistencija.

Za Atlantu nisu igrali Tre Jang i Klint Kapela, a najefikasniji je bio Bogdanović sa 22 poena.

Srpski igrač je zabeležio i pet asistencija, tri skoka i dve ukradene lopte.

Za domaći tim Deandre Hanter je postigao 16 poena, uz devet uhvaćenih lopti, dok je poen manje upisao Džon Kolins (sedam skokova).

Milvoki je na trećem mestu Istočne konferencije sa 27 pobeda i 14 poraza, dok je Atlanta deveta sa 19 pobeda iz 41 utakmice.

Boston je na svom terenu savladao Nju Orleans sa 125:114, i tako stigao do četvrte vezane pobede.

Rekord sezone zabeležio je domaći igrač Džejlen Braun sa 41 poenom i 12 skokova, Džejson Tejtum je takođe ostvario dabl-dabl sa 31 poenom i 10 skokova, dok je Malkolm Brogdon dodao 20 poena.

Si Džej Mekalum je za goste postigao 38 poena, a Nadži Maršal je u poraženoj ekipi zabeležio 18 poena i sedam skokova.

Vašington je na domaćem terenu pobedio Čikago sa 100:97, trojkom Kajla Kuzme 5,7 sekundi pre kraja.

Memfis je na svom terenu bio bolji od San Antonija sa 135:129, a do pobede ih je vodio Dža Morant sa 38 poena.

Pobede na domaćem terenu zabeležile su i ekipe Detroita, Njujork Niksa i Sakramenta.

Detroit je savladao Minesotu sa 135:118, Niksi su bili bolji od Indijane rezultatom 119:113, dok je Sakramento pobedio Hjuston sa 135:115, i naneo timu iz Teksasa osmi vezani poraz.