Đoković nakon tri seta poražen u polufinalu Srbija opena 1Foto: Fonet

Prvi teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Beogradu pošto je večeras poražen od ruskog tenisera Aslana Karaceva sa 5:7, 6:4, 4:6.

Karacev, 28. igrač sveta je do pobede nad Đokovićem došao za tri sata i 27 minuta.

Đoković je u prvom setu napravio rani brejk i poveo je sa 3:0, ali je ruski teniser ubrzo došao do izjednačenja.

Karacev je do brejka prednosti došao u devetom gemu, ali je Đoković odmah zatim izjednačio na 5:5.

Rus i u sledećem gemu pravi brejk, da bi zatim spasio tri brejk lopte na svoj servis i iskoristio prvu set loptu.

I drugi set počeo je sa vodstvom Đokovića, ovog puta od 2:0, ali je ruski teniser serijom od četiri gema došao do prednosti od 2:4.

Đoković se bolje snašao u završnici drugog seta, koji je dobio sa četiri vezana gema rezultatom 6:4.

U trećem setu uprkos velikom broju brejk prilika, teniseri su čuvali svoj servis do sedmog gema, kada je sa 3:4 poveo ruski igrač.

Do kraja seta Rus je uspeo da sačuva prednost brejka i da iskoristi drugu meč loptu, za plasman u finale Srbija opena.

Karacev će u finalu igrati protiv boljeg iz meča u kojem se sastaju Japanac Taro Danijel i Italijan Mateo Beretini.