Dogodilo se i na Metropolitanu: Po čemu je Stefan Savić podsetio na Vladimira Jugovića u Atletiku 1Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Na meču Atletika i Hetafea u 18. kolu španskog fudbalskog prvenstva half domaćeg tima Crnogorac Stefan Savić isključen je zbog drugog žutog kartona već u 38. minutu.

Prethodni igrač Atletika koji je morao da u La Ligi napusti igru na domačem terenu u Madridu zbog dva žuta kartona pre 40. minuta bio je Vladimir Jugović, nekadašnja radilica Crvene zvezde i naše reprezentacije.

Desilo mu se to i ranije nego Saviću, u 33. minutu.

Bila je to utakmica u kojoj je Atletiko, pod vođstvom italijanskog trenera Ariga Sakija, ipak s lakoćom savladao Alaves 31. oktobra 1998. s 3:0 na svom nekadašnjem stadionu „Visente Kalderon“.

Dogodilo se i na Metropolitanu: Po čemu je Stefan Savić podsetio na Vladimira Jugovića u Atletiku 2

Jugović je Atletikov dres nosio samo u toj sezoni i to mu je jedini crveni karton u tom timu.

Savić je „pocrveneo“ deveti put za osam godina u klubu, a klupski rekord drže dvojica sa po deset isključenja.

Golovi su pali posle njegovog izlaska iz igre. Domaćin je vodio i s 3:1, a završeno je 3:3.

U gostujućem timu Nemanja Maksimović je igrao do 81. minuta, a Stefan Mitrović nije dobio šansu.