Dominacija kojoj se kraj ne nazire, Vojvodina osvojila 11. uzastopnu titulu 1foto:Starsport

Novosađani slavili i u Šapcu (29:27) i sa 2:0 u seriji protiv Metaloplastike došli do nove titule državnog šampiona.

Uspeli su rukometaši Partizana da ove sezone malo uplaše Vojvodinu osvajanjem Kupa Srbije, međutim još dosta toga mora da se desi kako bi neko skinuo Novosađane sa šampionaskog vrha.

Više od jedne decenije crveno-beli iz Srpske Atine surovo vladaju domaćim rukometnim terenima.

Večeras su uspeli da slave i u Šapcu i sa 2:0 u seriji protiv Metaloplastike dođu do čak 11. uzastopne titule šampiona Srbije.

Vojvodina je najdugovečniji aktuelni šampion u Srbiji, uzimajući u obzir sve kolektivne sportove.

Nakon ubedljive pobede u prvom meču (38:23) Šapčani su mnogo bolje odigrali u drugoj utakmici. Imali su i prednost od pet golova početkom drugog poluvremena, ali je Petar Đorđić u nastavku presudio svojim zemljacima.

Dokazani levi bek stigao je u Vojvodinu u toku sezone i ispostavio se kao ključno rešenje.

Đorđić je pogađao kada niko drugi iz bekovske linije gostiju nije bio u stanju. Doskorašnji reprezentativac Srbije iskreirao je seriju i smanjio prednost domaćina na samo gol (20:19).

Bila je to i najava serija rukometaša Vojvodine 8:2 posle koje domaćin više nije uspeo da povrati prednost (21:22).

Desni bek Šapčana, Brajović sa dva gola smanjio je razliku, ali je Milenković vratio na plus dva za Vojvodinu.

Kosta Perović najavio je pravu dramu golom sa crte, ali je Đorđić kada se lomilo i odlučivalo o tituli pogodio sa distance za veliko slavlje Novosađana koji su večeras došli do 12. klupske, a 11. uzastopne titule u domaćim okvirima.