Drugi produžeci u madridskom derbiju u devet dana: Atletiko se revanširao Realu 1Foto: EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

U poslednje dve utakmice osmine finala španskog fudbalskog kupa igrali su Real i Barselona, koji su najduže ostali na završnom turniru domaćeg Superkupa u Rijadu, jer su se sreli u finalu (ubedljivih 4:1 za „kraljevski klub“).

Katalonski velikan je kao gost imao lak posao protiv trećeligaša Unionistasa u Salamanki, iako je domaćin prvi poveo, u 31. minutu.

Zatim su strelci za Barselonu za konačnih 3:1 bili Feran Tores u 45, Franuz Kunde u 69. i Alehandro Balde u 73.

Real je drugi put za kratko vreme igrao u madridskom derbiju, a i na stadionu Atletika bili su produžeci kao u polufinalu Superkupa (5:3 za „kraljeviće“).

U osnovnom delu utakmice na Metropolitanu domaćin je dvaput vodio, gost je dvaput izjednačio.

Rezultat se kretao ovako: 1:0 Lino u 39, 1:1 Oblak autogol u 45, 2:1 Morata u 57, 2:2 Hoselu u 82.

Od simetričnog skora Atletiko je i treći put prvi dao gol. Strelac je u 100. minutu bio francuski golgeter Grizman.

Pobedu s 4:2, kojom je Real rastavljen od trofeja iz prošle sezone, potvrdio je Španac Rodrigo Rikelme u 119. minutu.

U žarkoj želji i jednih i drugih podeljeno je 13 žutih kartona, sedam Atletikovim igračima, a šest Realovim.

U četvrtfinale (žreb u petak) ušli su i Sevilja, Atletik, Majorka, Selta, Sosijedad i Đirona, svi prvoligaši (pored Unionistasa, iz niže lige – druge – bio i Tenerife, koji je kod kuće izgubio na produžetke s 1:0 od Majorke).