Dva različita poluvremena u Madridu, remi Reala i Čelsija 1Foto: EPA-EFE/JuanJo Martin

Fudbaleri Reala i Čelsija odigrali su večeras u Madridu nerešeno 1:1, u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Čelsi je poveo u 14. minutu pogotkom Kristijana Pulišića, a izjednačio je Karim Benzema u 29. minutu.

Čelsi je bio mnogo bolji na početku meča. U desetom minutu veliku šansu je propustio Timo Verner koji je sa samo pet metara šutirao pravo u golmana Reala, ali je gostujući tim ipak stigao do vođstva samo četiri minuta kasnije.

Antonio Ridiger je s centra poslao dugu loptu do Pulišića koji je potom prevario Tiboa Kurtou i pogodio za 0:1.

Real je prvi put zapretio u 23. minutu kada je Benzema pogodio stativu, ali je nekoliko minuta kasnije Francuz bio precizniji. Eder Militao je glavom prosledio loptu do Benzeme, a on je glavom spustio i zakucao pod prečku za 1:1.

Za razliku od prvog poluvremena gde je pored dva gola bilo još prilika, u drugom nije bilo velikih uzbuđenja, pa će finalista biti odlučen na Stamford Bridžu 5. maja.

U drugom polufinalu sastaju se Pari Sen Žermen i Mančester siti. Prvi meč tog polufinala igra se sutra u Parizu od 21.00.