Evroliga: Večeras u svih šest utakmica pobedili gosti 1Foto: EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Košarkaši Monaka savladali su Monako u 16. kolu Evrolige rezultatom 91:80.

Monako je od samog početka bio bolji rival.

U trećoj četvrtini tim iz Kneževine vodio je rezultatom 60:41, a onda su izabranici Pabla Lasa zaigrali kako mogu i umeju i stigli su do samo „minus pet“ – 65:60.

Ipak tada se „probudio“ Majk Džejms koji je ukupno postigao 28 poena i doneo je pobedu svom timu.

Veliku pomoć imao je u liku i delu Elija Okoba koji je postigao 19 poena, a Alfa Dijalo je dodao 13.

Bajern će u narednom kolu dočekati Valensiju, dok Monako očekuje duel sa Barselonom.

Alba je kod kuće poražena od Fenerbahčea rezultatom 91:82.

Alba se odlično držala rezultatski u prvom poluvremenu, čak je i vodila nakon prvih deset minuta meča, a prednost Fenera na poluvremenu iznosila je samo četiri poena.

Ipak, odlučujuća četvrtina je bila treća koju je turski tim rešio sa devet razlike i u poslednjem kvartalu tim iz Berlina jednostavno nije mogao da se vrati u utakmicu.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Skoti Vilbekin sa 20 poena.

Košarkaši Panatinaikosa slavili su na teškom gostovanju protiv Armanija rezultatom 76:68.

Do pobede su Panatinaikos vodili Matijas Lesor sa 16 te Kendrik Nan sa 14 poena.

Armani – Panatinaikos 68:76

Tabela: Real 15-1, Virtus 11-5, Barselona 11-5, Panatinaikos 9-7, Monako 9-7, Partizan 9-7, Fenerbahče 9-7, Valensija 9-7, Baskonija 9-7, Makabi 9-7, Olimpijakos 8-8, Bajern 7-9, Efes 7-9, Armani 6-10, C. zvezda 6-10, Žalgiris 5-11, Alba 3-13, Asvel 2-14.

Parovi sledećeg kolaČetvrtak (28. decembar): Partizan – Virtus, Panatinaikos – C. zvezda, Efes – Fenerbahče, Žalgiris – Makabi, Asvel – Real, Armani – Baskonija, Bajern – Valensija; Petak (29. decembar): Alba – Olimpijakos, Monako – Barselona.