FMP se držao 30 minuta u „Pioniru“, ali je Zvezda stigla do 40. uzastopne pobede nad klubom iz Železnika 1Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP rezultatom 97:87 (27:13, 18:29, 25:23, 27:22) u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa Superlige Srbije.

Zvezda je obezbedila 40. uzastopnu pobedu nad klubom iz Železnika početkom poslednjeg perioda, kada je serijom od 11-2 stigla do 14 poena viška (81:67) i do kraja nije dozvolila rivalu da uhvati rezultatski priključak.

Pre početka utakmice prigodno je obeležen jubilej kapitena Branka Lazića, kome je ovo bila 800. utakmica za klub sa Malog Kalemegdana, a crveno-beli su sa malobrojnom publikom proslavili i osvajanje ABA lige.

FMP se držao 30 minuta u „Pioniru“, ali je Zvezda stigla do 40. uzastopne pobede nad klubom iz Železnika 2

Iako se činilo da je duel u „Pioniru“ odlučen već posle prve četvrtine, koju su domaći završili sa 14 poena viška, ekipa Janisa Sferopulosa morala je da sačeka sve do uvodnih minuta poslednje četvrtine.

Domaći su početkom druge četvrtine imali 18 poena viška (35:17), ali su zatim naglo pali u napadu i FMP je na poluvreme otišao sa samo tri poena zaostatka (45:42).

U 22. minutu, posle poena Kuzmića, tim iz Železnika je izjednačio na 49:49, međutim, nisu imali snage za potpuni preokret i veliko iznenađenje.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Jago Dos Santoš sa 25 poena, Luka Mitrović dodao 15, Nemanja Nedović 13, Stefan Lazarević 11, dok je Miloš Teodosić uz 10 poena imao i sedam asistencije.

Kod FMP Železnika Matej Rebec je postigao 16, Aleksa Stepanović 15, a Jan Novak 12 poena.

Sledeća utakmica, u kojoj će domaćin biti FMP, igra se u ponedeljak 27. maja, a ukoliko bude potrebno, majstorica je na programu u četvrtak 30. maja u „Pioniru“.