Ivanović: Nedostajalo snage i samopouzdanja za preokret 1foto: Srđan Stevanović /Starsport

Trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović rekao je večeras da je Partizan u prvom poluvremenu igrao sa mnogo više energije, a da je njegovom timu u drugom delu nedostajalo snage i samopouzdanja za preokret.

„Jednostavo Partizan je igrao mnogo bolje u prvom poluvremenu od nas, ne toliko dobro koliko sa puno više energije. Ta energija im je dala samopouzdanje, imali su izvanredan procenat šuta i napravili razliku. U drugom poluvremenu mi smo pokušali, bili smo blizu, falilo je malo snage i samopouzdanja da preokrenemo rezultat, ali to smo ostavili za drugu utakmicu“, rekao je Ivanović na konferenciji za novinare.

Košarkaši Partizana poveli su sa 1:0 u finalnoj seriji ABA lige, pošto su večeras u Beogradskoj areni pobedili Crvenu zvezdu sa 88:80. Partizan je domaćin i druge utakmice, koja se igra u četvrtak.

Ivanović je dodao da je Partizan poznat kao ekipa koja u uvodnoj fazi meča igra agresivno i pravi razliku.

Trener Zvezde je posle prethodnog derbija i poraza rekao da je siguran u pobedu njegovog tima u plej-ofu ABA lige, a sada je to potvrdio.

„Ništa se nije promenilo, sad sam 100 odsto siguran, ali 100 odsto“, istakao je on.

Druga utakmica Partizana i Zvezde igra se u četvrtak u Beogradskoj areni od 20.00.