Kosovo sa 2:0 poraženo od Španije 1Foto: Pixabay/pixel2013

Fudbalska reprezentacija Španije je večeras na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini pobedila reprezentaciju Kosova sa 2:0 u utakmici B grupe u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022 godine.

U utakmici koja je bila vrlo dopadljiva, Španija je iskoristila iskustvo u međunarodnim mečevima i ovom pobedom se učvrstila na prvom mestu B grupe sa 13 bodova, dok je Kosovo na četvrtom mestu sa četiri bodova.

Golove za repezentaciju Španije su postigli Pablo Fornals (32 ‘) i Feran Tores (88’).

Uprkos razlici u iskustvu i dosadašnjim rezultatima između dve reprezentacije izabranici Kosova su igrali vrlo dobro i do poslednjeg trenutka su se maksimalnio zalagali kako bi postigli bolji rezultat.

Nisu uspeli da iskoriste nekoliko vrlo povoljnih prilika za postizanje gola, Milot Rašica u 48 minutu, Vedat Murići u 53 minuti i Zimer Bitići u 80 minuti.

Kosovo je u osam dana odigralo tri utakmice – igralo nerešeno sa Grčkom, pobedila Gruziju.