Krejčikova i Sinijakova osvojile titulu u dublu na Australijan openu 1Foto: tennisnet

Češke teniserke Barbora Krejčikova i Katerina Sinijakova osvojile su danas titulu na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu, pošto su u finalu pobedile kazahstansko-brazilski par Anu Danilinu i Beatris Hadad Maju posle tri seta, 6:7, 6:4, 6:4.

Prvi nosioci pobedili su posle dva sata i 42 minuta i zajedno osvojile četvrtu grend slem titulu. Prethodno, jednom su trijumfovale na Vimbldonu, a dva puta na Rolan Garosu. Takođe, one su i olimpijske šampionke.

Danilina i Hadad Maja su prve teniserke koje su ove godine u Melburnu uzele set Čehinjama.

One su danas osvojile prvi set posle taj-brejka sa 7:3. Krejčikova i Sinijakova su napravile brejk već u prvom gemu drugog seta, prednost su sačuvale do kraja i izjednačile u meču.

Čehinje su u trećem setu posle dva brejka povele sa 5:2, njihove protivnice su vratile brejk za 3:5, ali više od toga nisu mogle pa su Krejčikova i Sinijakova prvi put osvojile Australijan open.