Legendarni fudbaler Pele tražio da svoju poslednju utakmicu igra protiv Jugoslavije 1EPA-EFE/IAN LANGSDON

Tog 18. jula 1971. godine je Edson Arantes de Nasimento Pele odigrao poslednji meč u dresu Brazila. Na oproštaju je želeo da igra baš protiv Jugoslavije, koja je tada bila poznata kao „selekcija evropskih Brazilaca“.

Na čuvenoj Marakani u Brazilu pred 140.000 navijača (neki tvrde i 160.000) istrčali su i „plavi“.

Evo i tima koji je tada igrao protiv Pelea i drugara: Radomir Vukčević, Mladen Ramljak (od 46. Zoran Antonijević), Dragoslav Stepanović, Miroslav Pavlović, Blagoje Paunović, Dragan Holcer, Ilija Petković (od 46. Nenad Bjeković), Brane Oblak, Zoran Filipović (od 46. Jure Jerković), Jovan Aćimović i Dragan Džajić.

„Plavi“ su poveli pogotkom Džajića u 35. minutu, domaćin je preokrenuo na 2:1 golovima Rivelinja i Žersona, a konačni rezultat 2:2 postavio je Jurica Jerković u 70. minutu.

Čitav Brazil je plakao tog 18. jula pogotovo kada je 10 minuta pre kraja susreta Pele podigao obe ruke i istrčao počasni krug oko terena uz gromoglasni aplauz i ovacije sa tribina.

Izvor: Nova.rs