Lil dao i trećeg najmlađeg francuskog strelca u evrokupovima 1Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

U prvoj utakmici plej-ofa u kvalifikacijama za fudbalsku Ligu Evrope Lil je kod kuće savladao Rijeku s 2:1, a pobedonosni gol je dao Leni Joro u 89. minutu.

U istoriju domaćeg klupskog fudbala je ušao kao treći najmlađi francuski strelac u evrokupovima. Ima 17 godina i devet meseci.

Lil je dao i drugog najmlađeg, koji se kao najmlađi držao do prošle godine.

To je Arno Suke, kome je bilo 17 godina i sedam meseci kada je 2009. zatresao mrežu u ubedljivoj pobedi protiv Slavije u Pragu s 5:1 u Ligi Evrope.

Zvanje najmlađeg je preuzeo Desir Due, dete Rena, po ocu poreklom iz Obale Slonovače.

U Ligi Evrope je postigao pogodak protiv kijevskog Dinama, kao i Joro pobedonosni u 89. minutu za 2:1.

Joro je uz Sukea među tri najmlađa Lilova igrača u evrokupovima, a najmlađi je Belgijanac Kevin Miraljas, po ocu Španac, danas 35-godišnjak koji igra u AEL-u iz Limasola.

Debitovao je u Lilu na evrosceni sa 16 godina i 11 meseci u kvalifikacijama za Kup UEFA 2004.

U Lilu je savladan irski Šelbrun s 2:0, a njemu je trener Klod Puel dao šansu koliko da na izdisaju utakmice oseti draž evropskog meča.

Tada je glavna Lilova poluga na sredini terena bio Milenko Aćimović, nekadašnja „desetka“ Crvene zvezde, a u Milivoje Vitakić, bivši bek crveno-belih, sve vreme je proveo na klupi.