Maksimović doneo treću medalju Srbiji 1Foto:Starsport

Srpski rvač Aleksandar Maksimović doneo je treću medalju svojoj zemlji na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu osvojivši bronzanu medalju nakon što je pobedio Evrika Nikogjosana iz Francuske (2:1) u kategoriji do 71 kilogram grčko-rimskim stilom.

Maksimović je prethodno u četvrtfinalu poražen od Belorusa Pavela Liakha (3:1), ali je u repasažu pobedio Leola Drmolu iz Slovačke tušem sa (7:0), a potom i francuskog rvača.

Medalje za Srbiju prethodno su osvojili Kristijan Firs, koji je postao šampion Evrope savladavši Bugarina Ivu Rangelova (3:1) u kategoriji do 59 kilograma grčko-rimskim stilom, kao i olimpijski šampion Davor Štefanek kome je posle poraza od Rusa Artema Surkova (9:1) pripala srebrna medalja u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom. Ruski takmičar tako je odbranio titulu prvaka Starog kontinenta.