Masa u Formuli E 1Foto:  EPA-EFE/DIEGO AZUBEL

Novoj Formuli serije E potreban je podsticaj i po svemu sudeći dobiće ga od Felipe Mase, veterana Formule 1 koji će se povući iz „najbržeg cirkusa“ posle završne trke ovogodišnje sezone u Abu Dabiju, piše AP.

On nije to potvrdio, ali brazilac će se skoro sigurno pridružiti novoj takmičarskoj seriji električnih automobila.

Brazilci dominiraju u šampionatu Formule E, ali su u velikoj meri ignorisani kod kuće. Nelson Pike Mlađi osvojio je prvu titulu u 2014, a Luka de Grasi je brani titulu šampiona.

To bi uskoro moglo biti promenjeno.

Masa ima visok vozački profil. Osvojio je 11 trka Formule 1 sa Ferrarijem a 2008. bio blizu osvajanja šampiopnata, izgubivši od Luisa Hamiltona.

„Kada sam osvojio ovogodišnju titulu, nijedan lokalni list to nije zanimalo“, rekao je Di Grasi za Asošijeted Pres (AP). „Sada kada se Masa pridruži a trka će se održi ovde, interesovanje će porasti.

Više brazilskih vozača vidi Formulu E kao pravu alternativu F1 i budućnost električnih automobila.

„Brazilski Gran Pri Formule E najverovatnije će se održati u martu, na ulici u krugu od oko 30 milja, severno od tradicionalne Interlagos staze gde se ovogodišnji brazilski Gran pri održava u nedelju, piše AP.