Nadal na korak do 14. trofeja u Parizu 1Foto: EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Rafael Nadal plasirao se u finale Rolan Garosa pošto je u polufinalnom duelu njegov protivnik Aleksander Zverev predao meč zbog povrede.

Meč je prekinut pre početka taj brejka u drugom setu, a Nadal je osvojio prvi set rezultatom 7:6.

Nemac je iskrenuo zglob u poslednjem poenu 12. gema, nakon čega je u kolicima iznet sa terena.

Posle nekoliko minuta uz pomoć štaka se vratio na teren da bi čestitao Špancu na prolasku u 30. finale jednog od grend slem turnira.

Protivmik Nadala u finalu biće pobednik polufinalnog duela u kojem se sastaju Kasper Rud i Marin Čilić.

Ukoliko trijumfuje to će biti 14. titula španskog tenisera na Otvorenom prvenstvu Francuske i ukupno 22. trofej na grend slem turnirim.