“Orlići” pakuju kofere za EP 1Orlići (arhiva)Foto: Starsport

Mlada reprezentacija Srbije (igrači do 21 godine) ostvarila je sedmu uzastopnu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Italiji i San Marinu sledeće godine.

“Orlići” su u Novom Sadu savladali Makedoniju sa 2:1 (1:0) i sada sa pet bodova ispred drugoplasirane Rusije ubedljivo drže prvo mesto u grupi.

Uprkos epitetu autsajdera, Makedonija je pred nekoliko hiljada gledalaca na stadionu “Karađorđe” pokazala da je došla da se nadigrava protiv favorizavnog rivala. Srbija je u 28. minutu povela golom Šaponjića sa bele tačke povela sa (1:0).

Gosti su u 64. minutu uspeli da izjednače preko Kostadinova (1:1)i zabrinu selektora Gorana Đorovića da li će moći da njegovi izabranici osvoje sva tri boda. Ipak, tačku na meč stavio je Ranđelović pogotkom u 80. minutu (2:1).

Srbija u utorak u Nižnjem Novgorodu igra protiv Rusije. Ukoliko na tom gostovanju “orlići” ostanu neporaženi, praktično će već moći da pakuju kofere za Evropsko prvenstvo.