Osam medalja za užičke atletičare 1Foto: AK Užice

Atletičari AK Užice osvojili su pet zlatnih i tri bronzane medalje na Krosu Srema u Inđiji i drugom kolu Krosa centralne Srbije u Smederevu.

Dve zlatne medalje su pripale Mihajlu Jakšiću u trkama mlađih pionira na 800 i 2000 metara. Zlato je, takođe, osvojio i Lazar Cukavac u trci pionira na 2.000 metara.

Dva zlatna odličja su pripala i Mirku Miniću u trkama veterana na 2.000 metara.

Tijana Cukavac je osvojila dve bronzane medalje u trkama Atletskih škola A na 500 metara, a isto odličje je pripalo Marku Mićeviću u toj trci na 500 metara.

Navodeći da je veoma zadovoljan postignutim rezultatima, trener AK Užice Željko Čeliković kaže da su „osvojene medalje pokazatelj dobrog rada u tom klubu“.

„Odlični Mihajlo, sjajni Lazar, briljantna Tijana i dobar Marko su nastavili užičku atletsku školu, koja dominira u Srbiji i Evropi“, kazao je Čeliković.

On je pozvao decu da se učlane u klub i objasnio da se ne plaćaju članarina i putovanja na takmičenja, da je kupljena kompletna sportska oprema i izrazio zahvalnost Gradu Užicu na finansijkoj podršci.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.