Partizan preživeo Valensiju, sledi derbi sa Realom 1Foto: David Damnjanovic/STARSPORT

Košarkaši Partizana pobedili su Valensiju u La Fonteti rezultatom 72:67 u okviru 15. kola Evrolige.

Na taj način su crno-beli ostali u pobedničkom ritmu i veoma motivisani idu na gostovanje Realu u Madridu (četvrtak u 20:45h).

Ovo je bila peta pobeda Partizana u nizu u Evroligi pri čemu su se Beograđani učvrstili pri vrhu tabele sa skorom 9-6.

Crno-beli su u prvom poluvremenu, koje je obeležio i upad policije na deo tribine gde su bile smeštene pristalice kluba iz Humske, postigli svega 33 poena što zaslugom čvrste odbrane Valensije, što svojim greškama i pre svega nedovoljno dobrim defanzivnim skokom.

Ipak sve to su kompezovali kvalitetnom odbranom kada su primili samo 19 poena nakon 15 minuta igre.

No, tada je usledila serija domaće ekipe od 11:2, pa su na poluvreme domaći otišli sa minimalnom prednošću – 34:33.

Treću četvrtinu je maestralno otvorio Zek Ledej sa pet postignutih poena, a do kraja te deonice ih je upisao još sedam, pa je bio nazaslužniji što su crno-beli imali devet poena prednosti uoči poslednje četvrtine.

A u njoj je viđena prava drama jer su domaći uspeli da se u potpunosti vrate u utakmicu.

Zapretila je Valensija sredinom poslednje četvrtine, serijom 13:4 približila se na 57:59 u 36. minutu, ali je Partizan imao odgovor. Najpre je Alen Smailagić pogodio trojku iz „kornera“, potom i Kevin Panter, da bi tačku na dramatičan meč stavio Džejms Naneli košem u kontri nakon što je ukrao loptu domaćem timu za nedostižnih 71:65 na 27 sekuni pre kraja duela.

U pobedničkoj ekipi bolji od ostalih bili su Naneli i Ledej sa po 14 poena, dok je Panter dodao 13 poena, a u poraženoj Kris Džons sa 14.