Partizan ubedljivo pobedio Cedevita Olimpiju u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa ABA lige 1Foto: Starsport

Košarkaši Partizana pobedili su Cedevita Olimpiju rezultatom 85:70 u prvoj utakmici polufinalne serije ABA lige.

Gosti iz Ljubljane su na početku poveli rezultatom 6:2, ali je Partizan odgovorio serijom 9-0 i do kraja meča potpuno kontrolisao i ritam utakmice i rezultat.

Već na kraju prve četvrtine Partizan je stekao dvocifrenu prednost (18:8), a do poluvremena crno-beli su došli do 16 poena razlike (42:26).

I u nastavku ekipa Željka Obradovića je pokazala da se nalazi u mnogo boljoj formi u odnosu na duela sa Studentskim centrom u prvoj rundi plej-ofa, a tek u finišu gosti su uspeli da izbegnu ubedljiv poraz.

U pobedničkom timu Naneli je bio najefikasniji sa 18 poena, Madar je postigao 13, Egzum 11, a Trifunović deset.

U ekipi iz Ljubljane Ferel je bio najefikasniji sa 13, dok je Matković meč završio sa poenom manje.

Druga utakmica na programu je već u utorak, a domaćin je Cedevita Olimpija.