Partizan ubedljivom pobedom u Veneciji završio godinu 1Foto: BETA/KK PARTIZAN/ALESSANDRO SCARPA/MO)

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u gostima ekipu Venecije sa 79:59 (11:18, 16:15, 28:12, 24:14), u odloženoj utakmici sedmog kola Grupe A Evrokupa.

Partizan, koji je već ranije obezbedio Top 16 fazu Evrokupa, prvi deo takmičenja je završio sa šest pobeda i četiri poraza.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Rašon Tomas sa 17 poena, Ognjen Jaramaz je dodao 12, dok su Markus Pejdž i Uroš Trifunović ubacili po 11. U poraženom timu najbolji je bio Mičel Vat sa 21 poenom.

U meču bez rezultatskog značaja, Partizan je tokom celog prvog poluvremena bio u zaostatku, imala je Venecija i plus 11 na početku treće četvrtine, ali su crno-beli nakon toga odigrali sjajno i preokrenuli rezultat.

Bolja energija, bolja odbrana, kontrola skoka, manje izgubljenih lopti doneli su Partizanu seriju 21:0 i vođstvo od 55:43 nakon čega su crno-beli mirno priveli meč kraju.