Partizanova evropska odiseja počinje na Kipru 1EPA-EFE/Henning Bagger

Viceprvak Srbije dobio rivala u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Mogla je prva ovosezonska stanica crno-belih da bude i Danska, jer je Midtjiland odigrao dva remija sa AEK-om i nije dao gol tokom produžetaka u večerašnjem revanšu, ali je zahvaljujući boljem izvođenju penala slavio na gostujućem terenu u Larnaki – 3:4 (1:1, 1:1) i nastavio borbu za Ligu šampiona, dok su poraženi Kiprani otišli u dvomeč sa izabranicima Ilije Stolice.

Domaćin je poveo preko Olatunjija u 9. minutu, da bi u 12. Dalgard izjednačio, a kako do isteka regularnih 90 minuta nije bilo promene rezultata usledilo je dodatnih pola sata doigravanja. Bez efekta, zbog čega je porotivnik Benfike odlučen sa bele tačke.

A, moglo je biti i drugačije da Altman nije pogodio prečku u prvoj seriji, a u samoj završnici drugog produžetka zadrmao stativu iz odlične šanse. Međutim, njegov promašaj „anulirao“ je Kaba koji je u petoj seriji mogao da potvrdi prolaz gostima. Nije uspeo, ali je onda i Gustavo, na drugoj strani, gađao stativu i odveo rivala iz Danske dalje.

Prvi meč između Partizana i AEK-a igra se u Larnaki 4. avgusta, dok je revanš sedam dana kasnije u Humskoj.