Partizanovo zrno po zrno: Pao i Voždovac, 11. pobeda u nizu, svih pet u Humskoj 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Dugotrajuća floskula „okrećemo se domaćem prvenstvu“, kojoj naši klubovi pribegavaju kada pokleknu u evropskim iskušenjima, u Partizanovom slučaju za ovu sezonu ima istinsku vrednost.

Posle bolnog debakla u okršajima s danskim Nordsjelandom u kvalifikacijama za Ligu konferencije UEFA crno-beli su posvećeni samo obavezama u našem fudbalu.

Oporavljeni, osveženi i pojačani stavili su u đerdan i pobedu protiv Voždovca, 11. uzastopce u prvenstvu iza remija s TSC u bačkoj Topoli (3:3) u prvom kolu. U Humskoj je postignut i peti uspeh. Otpor gostiju, što Partizan i dalje učvršćuje na čelu tabele, slomljen je u drugom poluvremenu.

Ponovo su glavni posao obavili stranci. Severina je bio strelac u 54. minutu,  Zahid u 56, a Saldanja u 84. iz penala.

Prvi gol je pao iz Severinine solo-tačke. Na ivici šesnaesterca je driblingom umakao halfu. Malo iskosa s desne strane je poslao resku loptu u suprotni ugao pored golmana katića, koji joj nije dobro zatvorio put ka tamo.

Drugi pogodak nedugo zatim izgradili su Zahid i Natho. Zahid je uposlio Natha ulevo i nastavio je da prodire ka penaltiku. Natho mu je loptu vratio pravovremeno. Gol je bio neminovan.

U finišu meča Damjanović je oborio Saldanju u kaznenom prostoru, a Brazilac je preuzeo odgovornost i da izvede najstrožu kaznu.