Partizanu derbi protiv Budućnosti, osma pobeda u nizu za crno-bele 1Foto:David Damnjanovic/Starsport.rs)

Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost rezultatom 96:83 u derbi utakmici 12. kola ABA lige.

Pred više od 13.000 gledalaca u „Štark areni“ crno-beli su meč prelomili u drugoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 29:13 i na poluvreme otišli sa devet poena viška.

Posle ovog meča Partizan ima skor 9-3, dok je Podgoričanima ovo četvrti poraz, uz osam pobeda.

Gosti su bolje otvorili meč i posle prvog period imali sedam poena viška (28:21), ali su domaći u drugpj četvrtini, sa niskom petorkom zaigrali brže i agresivnije i do poluvremena došli do ozbiljnije prednosti.

Na početku treće četvrtine Pi Džej Doužer je serijom poena doneo svom timu veliku prednost, koja je tek u finišu meča iznosila manje od deset poena razlike u jednom trenutku.

Najefikasniji kod Partizana bili su Bruno Kaboklo sa 21 poena, Pi Džej Doužer sa 17, Zek Ledej sa 12, Tristan Vukčević i Džejms Naneli sa po deset poena.

Kod Budućnosti, Jogi Ferel je postigao 17, Brendon Pol je ubacio 16, Marvin Džons 12, a Joan Makundu 12 poena.

Crno-beli sledeće nedelje igraju dve utakmice u Evrolige, najpre u Valensiji, a potom u Madridu protiv Reala.