Partizanu u Humskoj samo bod protiv Radničkog iz Kragujevca 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Fudbaleri Partizana su odigrali još jednom bledo na domaćem terenu, a ovaj put je bodove iz Humske odneo Radnički.

Četiri dana pre „večitog“ derbija „crno-beli“ su remizirali sa kragujevačkim Radničkim 1:1.

Vicešampion Srbije je bezidejnom igrom ispustio pednost iz 12. minuta do kog su stigli posle akcije zimskog pojačanja Andreasa Kolorada i Kvinsija Meninga.

Nakon tog gola Partizan nije imao snage volje i želje da duplira prednost.

S druge strane, Radnički je često i pretio golu domaćina, ali je golman Aleksandar Popović bio na visini zadatka.

Radnički je u drugom poluvremenu bio daleko bolji rival na terenu.

Deset minuta pre kraja utakmice gosti su stigli do zasluženog izjednačenja, a strelac je bio Milutin Vidosavljević koji je sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao nemoćnog Popovića.

Nedugo zatim Popović je sprečio potpuni preokret Radničkog, pa Partizan može da bude zadovoljan što je ostvojio i taj jedan bod.

Partizan tako dolazi sa 13 bodova manje od Zvezde na „večiti“ derbi koji se igra u petak od 19 časova na stadionu „Rajko Mitić“.

Ovo je bio poslednji meč 23. kola Superlige Srbije, a igran je u nepopularnom terminu od 14 časova zbog čega je na tribinama stadiona u Humskoj bilojako malo navijača.