Pobeda Liverpula nad Totenhemom i dva remija u Premijer ligi 1Foto: Beta/AP/Peter Powell

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras Totenhem na svom terenu sa 2:1, u utakmici 13. kola Premijer lige.

Mohamed Salah je u 26. minutu doveo u vođstvo ekipu Liverpula nakon što je posle njegovog šuta lopta zakačila igrača gostiju Tobija Aldervejrelda i prevarila golmana Totenhema.

Totenhem je izjednačio golom Hjon-min Sona u 33. minutu.

Pobednički gol za Liverpul postigao je Roberto Firmino u 90. minutu glavom, nakon centaršuta iz kornera.

Ovom pobedom Liverpul je izbio na prvo mesto Premijer lige sa 28 bodova, dok je Totenhem drugi sa tri boda manje.

Fudbaleri Vest Hema i Kristal Palasa odigrali su nerešeno 1:1, u jednom od derbija grada Londona.

Kristal Palas je poveo golom Kristijana Bentekea u 34. minutu, a Sebastijan Haler je u 55. minutu doneo bod domaćoj ekipi.

Od 71. minuta gostujuća ekipa je igrala sa igračem manje, nakon što je strelac gola za Kristal Palas dobio drugi žuti karton na meču.

Vest Hem se nalazi na sedmom mestu Premijer lige sa 21 bodom, dok Kristal Palas zauzima 12. mesto sa tri boda manje.

Meč Fulama i Brajtona završen je večeras nerešenim ishodom, bez pogodaka.

Ekipa Brajtona je bila bliža pobedi, ali je gol koji je u 49. minutu postigao Adam Lalana poništen zbog igranja rukom njegovog saigrača Denija Velbeka u toku te akcije.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, koji nastupa za Fulam, u igru je ušao u 77. minutu.

Brajton zauzima 16. mesto sa 11 bodova u Premijer ligi, dok Fulam ima dva boda manje i nalazi se na poziciji ispod.