Poraz rukometašica Srbije od Grne Gore 1Foto: STARSPORT

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Crne Gore rezultatom 30:31 (12:16) u meču trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nakon tri odigrana kola stanje na tabeli grupe 6 je sledeće: Crna Gora šest bodova, Srbija i Turska po tri, dok je selekcija Bugarske bez osvojenog boda.

Rukometašice Crne Gore su vodile tokom većeg dela susreta, ali su izabranice selektora Uroša Bregara uspele u drugom poluvremenu da se rezultatski vrate meč, a onda i izjednače, da bi potom u nekoliko navrata i imale prednost jednog gola razlike.

Ipak, u poslednjem minutu utakmice nisu odigrale najbolje u odbrani, kao ni u napadu i na kraju su doživeli poraz.

Crna Gora je od samog početka vodila i na poluvremenu je bilo 16:12 za gostujuću selekciju.

Srbija je u drugom delu zaigrala znatno angažovanije i 15 minuta pre kraja je izjednačila na 22:22.

Srbija je povela sa 24:23, ali smo ubrzo videli izjednačenje.

Igralo se gol za gol, sve do finiša kada je Crna Gora povela sa 30:28.

Srbija je izjednačila na 30:30, a onda je Itana Grbić donela novu prednost svojoj ekipi – 31:30.

Potom je Srbija dosta smušeno odigrala na oba kraja parketa i na kraju doživela poraz.

Najefikasnija na utakmici bila je Matea Pletikosić iz Crne Gore sa devet golova.

U četvrtom kolu kvalifikacija će se odigrati duel istih ekipa, ali ovog puta će Crna Gora biti domaćin.

Meč je na programu u nedelju od 18 časova.