Porto bolji od Juventusa 1Foto: EPA-EFE/ESTELA SILVA

Fudbaleri Porta pobedili su večeras na svom terenu Juventus sa 2:1, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Porto je poveo već u prvom minutu meča golom Mehdija Taremija, koji je iskoristio grešku golmana Šćešnog i Betankura.

Najbolju priliku, u prvom poluvremenu, za Juventus je imao Adrijen Rabio, ali nije uspeo sa pet metara da savlada golmana Porta Augustina Marćesina.

Porto je na isti način počeo drugo poluvreme kao i sam meč. U 46. minutu Musa Marega postiže pogodak i duplira prednost Porta. Ponovo je loše reagovala odbrana Juventusa i dozvolila Maregi da se prošeta kroz šesnaesterac i rutinski savlada Šćešnog.

U 65. minutu u igru je ušao srpski internaciionalac u dresu Porta Marko Grujić.

Juventus je smanjio rezultat u 83. minutu. Odlično je sa leve strane centrirao Rabio, a još bolje šutirao sa 12 metara Frederiko Kijeza i pogodio sam ugao gola.