Prvenac Marka Milovanovića u Primeri za bod negativnog rekordera Almerije protiv Sevilje (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/Carlos Barba

Fudbaleri Almerije odigrali su na svom terenu 2:2 protiv Sevilje u poslednjoj utakmici 28. kola španskog prvenstva.

Domaćin, prvi tim u istoriji La Lige bez pobede u prvih 27 kola (devet remija, 18 poraza), poveo je golom Adrijana Embarbe u 38. minutu.

Gosti su preokrenuli rezultat preko Dodija Lukebakija u 81. minutu i Lukasa Okamposa u 86.

Tim s juga Španije se nije predao.

Bod mu je doneo Marko Milovanović (20), dete Partizana, koji na poleđini dresa umesto prezimena nosi svoj nadimak Marezi.

Glavom na centaršut s desne strane postigao je u petom minutu nadoknade vremena prvenac u jednoj od najkvalitetnijih fudbalskih liga na svetu.

U Almeriji je od pretprošlog leta.

Na meču sa Seviljom priliku je dobio od 88. minuta umesto strelca prvog pogotka.

U gostujućem timu oporavljeni Nemanja Gudelj je zaigrao od 71. minuta, a Marko Dmitrović je i dalje rezervni golman.

Almerija je poslednja na tabeli sa 10 bodova.

Sevilja zauzima 14. mesto sa 28 bodova.

U sledećem kolu Almerija će igrati na gostujućem terenu protiv Las Palmasa, a Sevilja će dočekati Seltu.