Remi Srbije i Portugalije u Beogradu (VIDEO) 1Foto: FoNet

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Portugalijom na Marakani rezultatom 2:2 u drugom kolu grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Gubili su Orlovi sa 2:0 posle prvog poluvremena, u kojem nisu uputili ozbiljan udarac ka golu protivnika, a onda je usledila eksplozija u nastavku – dva pogotka u uvodnih 15 minuta za osvajanje velikog boda protiv aktuenog evropskog šampiona i prvog favorita u grupi.

Poslednji put dva tima su igrala u proteklim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. U Lisabonu je bilo 1:1, a u Beogradu 4:2 u korist gostujućeg tima.