Rafael Kolinjon, Foto: EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSONRafael Kolinjon, Foto: EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Najveće iznenađenje dana na Rolan Garosu svakako jeste poraz prvog tenisera sveta Janika Sinera.

Međutim, to nije jedini iznenađujuć rezultat u četvrtak.

Belgijski teniser Rafael Kolinjon plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u Parizu pobedio petog igrača sveta Bena Šeltona sa 6:4, 7:5, 6:4.

Kolinjon, 62. igrač sveta, savladao je američkog tenisera za dva sata i jedan minut.

Jedini brejk u prvom setu viđen je u sedmom gemu, dok je Kolinjon do ključne prednosti u drugom delu igre došao u 11. gemu.

Kao i u prva dva seta Kolinjon je i u trećem setu napravio jedan brejk, u devetom gemu, što je bilo dovoljno za njegov najbolji plasman na Rolan Garosu.

U trećem kolu drugog grend slema u sezoni Kolinjon će igrati protiv Italijana Matea Arnaldija, 104. igrača sveta. Arnaldi je izbacio grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa pobedivši ga rezultatom 3:1.

Plasman u treće kolo izborio je i šesti teniser sveta Kanađanin Feliks Ože-Alijasim, koji je savladao argentinskog igrača Romana Andresa Buručagu (68. na svetu) sa 4:6, 6:0, 7:5, 6:1.

Ože-Alijasim u sledećoj rundi igra protiv američkog tenisera Brendona Nakašime (35. na ATP listi) koji je posle pet setova pobedio Luku van Aša.

Iznenađenje je napravio Argentinac Fransisko Komesana, 102. igrač sveta, koji je bio bolji od 14. nosioca Italijana Lućana Darderija nakon pet setova 7:6 (5), 4:6, 6:4, 2:6, 6:4.

Komesana u narednoj fazi igrati protiv Matea Beretinija koji je bio bolji od domaćeg predstavnika Artura Rinderkneša u tri seta.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari