Rukometašima Francuske zlato na Evropskom prvenstvu, Šveđanima bronza, Karbatiću odlazak u legendu 1Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Rukometna reprezentacija Francuske osvojila je titulu prvaka Evrope jer je u finalu u Kelnu, posle produžetka pobedila Dansku rezultatom 33:31 (14:14, 27:27).

„Trikolori“ su u svom četvrtom finalu na šampionatima Starog kontinenta osvojili svoju četvrtu zlatnu medalju na ovim takmičenjima.

Bronzanu medalju osvojila je selekcija Švedske, koja je u duelu za treće mesto bila bolja od Nemačke 34:31 (18:12).

Na večerašnjem finalnom meču od igranja za reprezentaciju Francuske oprostio se i, po mnogima, najbolji rukometaš sveta svih vremena, rođeni Nišlija Nikola Karabatić.

Nastupajući za nacionalni tim osvojio je dve zlatne i jednu srebrnu medalju na olimpijskim igrama, četiri zlatne i četiri bronzane medalje na prvenstvima sveta i četiri zlatna i dva bronzana odličja na šampionatima Evrope.