Srbija u polufinalu Svetskog prvenstva u odbojci 1Foto: EPA-EFE/Tomasz Wiktor POLAND OUT

Odbojkašice Srbije savladale su reprezentaciju Poljske sa 3:2 u setovima (21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14) u četvrtfinalu Svetskog prvenstva.

U polufinalu će „Orlice“ igrati protiv selekcije SAD, sutra uveče od 20:30 časova.

Olimpijske šampionke su počistile sa terena Tursku u svom četvrtfinalnom duelu maksimalnim rezultatom – 3:0 u setovima.

U drugom polufinalu će se sastati Italijanke i Brazilke.

Evropske šampionske su prepustile samo jedan set Kini, dok su Brazilke posle prave drame bile bolje od Japanki (3:2 u setovima).

Srbija je najtežu pobedu u došadašnjem toku turnira ostvarila posle preokreta.

U prvom setu su „Orlice“ poklekle, dok su drugi rešili u svoju korist, baš kao i treći, dok su u četvrtom prosule veliku prednost što je donelo taj-brejk.

U njemu su Poljakinje briljirale, Magdalena Stišjak je samo u njemu upisala dvocifren broj poena, ali je Jovana Stevanović donela polufinale Srbiji!

Prvo sjajnim napadom iz „koreje“, a onda as servisom, tek drugim naše reprezentacije na čitavom meču.

Srbija je u prvom setu imala prednost od 19:18, ali ju je izgubila i prvu deonicu meča su domaćini rešili u svoju korist.

U drugom setu su „Orlice“ imale prednost od pet i više poena tokom čitavog seta, a nakon 18:12 bile su blizu izjednačenja.

Usledilo je nekoliko grešaka igračica Danijelea Santarelija, a nakon 21:14, Poljakinje prave seriju 6:1 i stižu na minimalan deficit – 22:20.

Ipak korektor reprezentacije Srbije Tijana Bošković svojim bravoruznim napadima donosi izjednačenje u setovima.

Narednu deonicu igre Srbija nešto slabije započela, ali je uspešno preokrenula rezultat u setovima i povela u izuzetno dramatičnoj utakmici.

Četvrti set su „Orlice“ na naobjašnjiv način izgubile.

Vodile su 23:19, a onda su napravile niz grešaka i set se igrao na razliku, a pripao je našim protivnicima.

U petom setu u završnici za infarkt Jovana Stevanović je sjajnim potezima donela desetu pobedu Srbije u isto toliko odigranih utakmica na ovom takmičenju i zakazala duel sa SAD za finale.

U pobedničkom timu najefikasnija je bila Tijana Bošković koja je osvojila je 36 poena, dok je Brankica Mihajlović dodala 15, a Jovana Stevanović 12.

Kod Poljakinja Magdalena Stajšak upisala je neverovatnih 40 poena, od toga čak 10 u taj-brejku!

Finale i meč za treće mesto biće odigrani 15. oktobra u Apeldornu.