Ubedljive pobede Engleske i Poljske u kvalifikacijama za SP 1Foto: Beta/AP/Ian Walton

Fudbaleri Engleske pobedili su večeras kao domaćini Albaniju sa 5:0, u devetom kolu Grupe I kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Strelci za Englesku bili su Hari Megvajer u devetom, Hari Kejn u 18, 33. i drugom minutu nadoknade poluvremena i Džordan Henderson u 28. minutu.

U istom terminu, Poljska je u gostima pobedila Andoru sa 4:1.

Golove za Poljsku postigli su Robert Levandovski u petom i 73, Kamil Jozvjak u 11. i Arkadijuš Milik u drugom minutu nadoknade poluvremena.

Strelac za Andoru bio je Mark Vales u 45. minutu.

Andora je od prvog minuta igrala sa igračem manje, pošto je u 20. sekundi meča Rikard Fernandes dobio crveni karton.

U istoj grupi, Madjarska je kao domaćin pobedila San Marino sa 4:0.

Engleska je prva sa 23 boda, i u poslednjem kolu joj je dovoljan remi na gostovanju San Marinu da bi i teoretski obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo.

Poljska je druga, sa tri boda manje od Engleza i lošijom gol razlikom. U poslednjem kolu Polska će dočekati Madjarsku koja je četvra sa 14 bodova.

Albanija je treća sa 15 poena i u desetom kolu će dočekati poslednji San Marino, koji je bez bodova.