Uefa brani svoju odluku o nastavku utakmice Danske i Finske 1Foto: EPA-EFE/ LAURENT GILLIERON

Evropska fudbalska unija (Uefa) odbacila je danas tvrdnje danskih reprezentativaca da su bili pod pritiskom da nastave utakmicu sa Finskom na Evropskom prvenstvu, nakon što je njihov saigrač Kristijan Eriksen kolabirao na terenu.

Uefa je navela da se „prema tom pitanj odnosila s krajnjim poštovanjem prema osetljivoj situaciji i igračima“.
Eriksen se u subotu uveče srušio na teren u završnici prvog poluvremena utakmice protiv Finske, pomoć mu je ukazana na terenu, stalo mu je srce, a lekari su ga reanimirali defibrilatorom.

Uefa je tada saopštila da je utakmica suspendovana, a zatim je navela da će se meč nastaviti posle pauze od 90 minuta „posle zahteva igrača obe ekipe“.

Međutim, nekadašnji golman danske reprezentacije Peter Šmajhel, otac sadašnjeg reprezentativca Kaspera Šmajhela, rekao je danas britanskim medijima da danski igrači nisu želeli da nastave utakmicu ali da nisu imali izbora, pošto je jedna od mogućnosti bila da ekipa izgubi službenim rezultatom 0:3.

Uefa je navela da je „igračima potrebno 48 sati odmora između dve utakmice, čime su eliminisane druge opcije“.