Van Dajk savladao Petrovića u finalu Kupa ligaša protiv Čelsija: Liverpulu prvi trofej u Engleskoj ove sezone 1Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN

U finalu 64. Kupa ligaša Engleske u fudbalu Liverpul je na Vembliju savladao Čelsi s 1:0.

Gol odluke u prvoj utakmici u sezoni za trofej u engleskom fudbalu postigao je Holanđanin Virdžil van Dajk.

Savladao je Đorđa Petrovića u 118. minutu  glavom na centaršut iz kornera, što je specijalitet njegove karijere.

Redsi su prvi tim s deset trofeja u takmičenju pokrenutom 1960. Četiri puta su ostali kratkih rukava.

Van Dajk savladao Petrovića u finalu Kupa ligaša protiv Čelsija: Liverpulu prvi trofej u Engleskoj ove sezone 2

Čelsi je trijumfovao pet puta, a nije četiri.

Poslednji put su se londonski „plavci“ radovali 2015. Zatim su poklekli i 2019. protiv Mančester sitija i 2022. protiv Liverpula, oba puta na penale.

U iščekivanju da svoju sudbinu još jednom rešavaju s bele tačke sasekao ih je kapiten crvenih.

Njegov gol je najkasniji pobedonosni pogodak u finalu Kupa ligaša u poslednjih 47 godina.

Te 1977. jedini put su igrana čak tri meča, jer u duelu Aston Vile i Evertona pobednika nije bilo ni na Vembliju 12. marta (0:0) ni u ponovljenoj utakmici četiri dana kasnije na Hilsbоrou (1:1 na produžetke).

Iz trećeg pokušaja, na Old Trafordu 13. aprila, Aston Vila je pobedila s 3:2, a gol odluke je dao Brajan Litl u 119. minutu.