Vasić i Beđik četvrti u Evropi 1Foto: Veslački savez Srbije

Srpski vealački dvojac Miloš Vasić i Nenad Beđik zauzeo je četvrto mesto na Evropskom prvenstvu za seniore u Glazgovu…

..a u svom prvom finalu u skifu Marko Marjanović boriće se za medalju u nedelju od 13,15 čaosva, saopštio je danas Veslački savez Srbije.

Igor Đerić i Aleksandar Beđik veslaće u dubl skulu u B finalu.

Miloš Stanojević, Aleksandar Filipović, Viktor Pivač, Martin Mačković osvojili su 11. mesto u četveru, dok je ženski dvojac Nataša Zarić i Jovana Arsić deveti u ukupnom plasmanu.

Miloš Vasić i Nenad Beđik ostali su prvi ispod crte za postolje na šampionatu Starog kontinenta za seniore u Glazgovu, a naš dvojac je u finalu sa rezultatom 6:30.74 zauzeo četvrto mesto i za nešto više od jedne sekunde ostao bez novog evropskog odličja jer su trećeplasirani Rumuni prošli kroz cilj s vremenom 6:29.39.

Novi evropski prvaci su braća Sinković iz Hrvatske (6.26.42), a vicešampionska titula pripala braći Onfrej iz Francuske (6:27.40), navodi se u saopštenju Veslačkog saveza Srbije.