Vaterpolisti Srbije izgubili od Gruzije, ali se plasirali na Svetski kup 1Đorđe Vučinić. Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Vaterpolisti Srbije doživeli su iznenađujući poraz od Gruzije posle peteraca 12:11 (nakon regularnog dela rezultat bio 11:11) u meču kvalifikacija za plasman na Svetski kup.

Uprkos ovom porazu, izabranici Uroša Stevanovića plasirali su se na takmičenje koje će biti održano od 30. juna do 2. jula u Los Anđelesu, jer su osvojili treće mesto na tabeli grupe B kvalifikacionog turnira u Podgorici.

U odlučujućoj utakmici za plasman na Svetski kup Crna Gora je pobedila Grčku sa 8:7, ali im je za plasman ispred Srbije bio neophodan trijumf od najmanje tri gola razlike.

U meču sa Gruzijom Srbija je u finišu poslednje četvrtine imala dva gola prednosti (11:9).

Ipak, u poslednja dva minuta Gruzijci su postigli dva gola, a u poslednjem napadu imali priliku i za trijumf.

„Delfini“ su poklekli posle tri serije peteraca, a odlučujući penal nije iskoristio Đorđe Vučinić.

Plasman na Fajnal-ejt za sada su obezbedili Italija, Mađarska, Španija, SAD, Grčka i Srbija.

Pod sadašnjim imenom, Srbija je zlato osvojila dva puta (2010, 2014), dok je na prošlom (2018) zauzela treće mesto.