Vlahović opet strelac 1

Golom srpskog reprezentativca, Fiorentina pobedila Udineze u gostima (0:1) i popravila plasman u prvenstvu Italije.

Posle tri godine, klub iz Firence uspeo je da veže tri pobede na tuđim terenima, a poslednja tri boda na gostovanjima u Seriji A doneo joj je naš centarfor Dušan Vlahović.

Preciznim udarcem iz penala, u 16. minutu, nekadašnji napadač Partizana slomio je otpor domaćina ali i nastavio da bude noćna mora golmana na Apeninima, jer mu je to bio četvrti pogodak u ovoj sezoni.

I to posle samo pet kola, što sluti još bolji učinak nego u takmičarskoj 2020/2021, kada je je tek u 14. rundi došao do iste brojke, posle čega se razgoropadio i šampionat završio sa 21. reckom, što mu je donelo brojne ponude drugih klubova i drastično jači ugovor sa Violom.

Fiorentina je u startnoj postavi protiv Udinezea imala još jednog našeg reprezentativca, a u nastavku su se Vlahoviću i Nikoli Milenkoviću priključili zemljaci Matija Nastasić (od 66. minuta) i Aleksa Terzić (od 60. minuta), kojem je to bio debi za „ljubičaste“.