Zvezda bez evropskog proleća, srpski šampion daleko od podviga u Monaku 1Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Crvene zvezde završili su učešće u evropskim fudbalskim takmičenjima za ovu sezonu jer su u odlučujućem meču izgubili od Monaka rezultatom 4:1 (2:0).

Crveno-belima je za opstanak u Evropi bila neophodna pobeda u duelu sa francuskom ekipom, s obzirom da je u drugom meču grupe H Trabzonspor bio bolji od Ferencvaroša (1:0).

Čini se da je presudilo to što u sastavu gostujućeg tima zbog žutih kartona nije igrao Aleksandar Dragović, čiji se izostanak u poslednjoj liniji tima osetio kod gotovo svakog pogotka Monaka.

Ipak, crveno-beli nisu ni jednog trenutka bili blizu trijumfa, jer su tek nakon vođstva domaćih od 3:0 ozbiljnije krenuli ka golu Monaka.

Ishod utakmice i sudbina Zvezde u ovogodišnjem ciklusu evropskih klupskih takmičenja bila je rešena već posle 27 minuta, jer je Monako tada poveo sa 2:0 golovima Folanda.

Već posle pet minuta igre u nastavku Rodić je postigao autogol i tako ugasio i poslednju nadu crveno-belih.

Ipak, igrači srpskog šampiona nisu se predavali, pa je nakon faula Baiašila nad Ivanićem u kaznenom prostoru arbitr dosudio penal, koji je Kanga pretvorio u gol.

U 68. minutu Pešić je postigao pogodak, koji je poništen nakon intervencije iz VAR sobe.

Ubedljiv trijumf domaćima i konačan rezultat postavio je svojim het-trikom Foland u 87. minutu.