Ambasada Irana u Beogradu: Nezakonita i brutalna vojna agresija Izraela i SAD 1Foto.EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Ambasada Islamske Republike Iran u Beogradu snažno osuđuje nezakonitu i brutalnu vojnu agresiju koju su zajednički izvršili cionistički režim i Sjedinjene Američke Države protiv suvereniteta i teritorijalnog integriteta Islamske Republike Iran.

Ovaj namerni i provokativni čin predstavlja flagrantno kršenje međunarodnog prava, Povelje Ujedinjenih nacija i osnovnih principa koji uređuju odnose među suverenim državama.

Takve neprijateljske mere, naročito u osetljivom diplomatskom trenutku, još jednom razotkrivaju pravu prirodu tih režima i njihovo trajno nepoštovanje mira, stabilnosti i suštinskog dijaloga.

Islamska Republika Iran ponovo potvrđuje svoje inherentno pravo na samoodbranu u skladu sa članom 51 Povelje Ujedinjenih nacija.

U tom smislu, Iran ističe da su njegove Oružane snage u potpunosti spremne da pruže čvrst i odlučan odgovor na svaki čin agresije, u odbrani nacionalne bezbednosti, dostojanstva i legitimnih nacionalnih interesa zemlje.

Ambasada Islamske Republike Iran poziva sve slobodoljubive i nezavisne države da nedvosmisleno osude ove napade i pokažu solidarnost u očuvanju principa nacionalnog suvereniteta, nemešanja u unutrašnje poslove i punog poštovanja međunarodnog prava.

Ostajući posvećena očuvanju regionalnog mira i stabilnosti, Islamska Republika Iran će odlučno štititi svoje nacionalne interese i obezbediti zaštitu i bezbednost svog naroda.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari