Iranski ministar: Naše elektrane su manje ranjive od komšijskih, imamo ih 150 1EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Iran je manje ranjiv od drugih zemalja u slučaju napada na njegovu električnu infrastrukturu, izjavio iranski ministar energetike Abas Alijabadi u intervjuu na državnoj televiziji, posle pretnji američkog predsednika Donalda Trampa.

 

„Proizvodimo električnu energiju na različitim lokacijama, za razliku od zemalja Persijskog zaliva i cionističkog režima (Izrael) gde je proizvodnja centralizovana i veoma ranjiva“, rekao je on dodajući da zemlja ima više od 150 elektrana širom zemlje.

Američki predsednik je u subotu zapretio da će napasti iransku energetsku infrastrukturu u roku od 48 sati ako Teheran ponovo ne otvori Ormuski moreuz.

Tramp je u preokretu u ponedeljak, najavio je da će Iranu dati još pet dana i pomenuo razgovore sa Teheranom o okončanju rata.

Iran, koji negira bilo kakve pregovore, upozorio je da će u slučaju napada na njegovu energetsku infrastrukturu gađati infrastrukturu zemalja Bliskog istoka.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari