Foto: EPA/ENRIC FONTCUBERTANajmanje 137 putnika povređeno je zbog udisanja dima od požara u tunelu metroa u Barseloni, prenose danas španski mediji.
U vozu na liniji jedan, koji je u ponedeljak popodne saobraćao na relaciji Klot – Glorijas, od približno 300 ljudi, skoro polovina je povređena, saopštio je Medicinski sistem za hitne slučajeve Španije.
Sumnja se da je do požara u metrou došlo nakon što se deo nadzemnog dalekovoda otkinuo u tunelu metro linije jedan, piše La Vangardija.
Vozač metroa, koji se kretao prema požaru, video je plamen i naglo zakočio 50 metara od vatre, kada je dim počeo da ulazi u vagone.
Kako prenosi mediji, vozač je obavestio kontrolni centar, koji je potom obavestio vatrogasnu službu.
Deo putnika odlučio je da otvori vrata i iskoči iz vagona. Većina je potrčala kroz tunel prema Glorisu, i prema Klotu, dok je nekoliko njih ostalo da čeka hitne službe pokrivajući usta i nos majicama.
U bolnice je prevezeno 39 opsoba, a među njima je bio i vozač koji je ostao u vozu da pomogne dok ostali nisu evakuisani.
Trg Gloris i Avenija Meridijana postali su improvizovana bolnica gde su desetine putnika dobijale kiseonik dok su se oporavljali od šoka. Neki od slučajeva su takođe uključivali napade anksioznosti i manje udarce i modrice zadobijene prilikom pokušaja bekstva.
Požar je uspela je nakon dva sata ugasi prva vatrogasna ekipa koja je stigla na lice mesta.
Nakon požara, tuneli su provetravani kako bi se očistili od gustog dima.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


