
Specijalizovana veća objavila su u utorak uveče dokument kojim se odobrava angažovanje dodatnih advokata za Tačija.
Koha navodi da su na spisku Tačijevih advokata Sofi Menegon, Dejvid Huper, Dastid Palaska, Semjuel Blum Kuper i Pjer Ričard Prosper.
Bivšeg kosovskog predsednika optužnica tereti da je tokom sukoba na Kosovu u Metohiji počinio krivično delo ratni zločin i zločin protiv čovečnosti, ubistva, progone i mučenja.
Uhapšen je 5. novembra i prebačen u zatvor Specijalnog suda u Hagu.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Njega ne spasavaju ni kozne gace,po onoj narodnoj,a ne pet avokata.A Kosovo spaseno od jednog kontraverznog neodgovornog politicara,koji je sluzio isto tako neodgovornoj srpskoj vrhuski.Kosovo se resilo jahce apokalipse,i dok Srbija ne ucini isto nece biti boljitka ni za Srbe ni za Albance.