Foto: AP Photo / Christophe EnaU Parizu je 20 tona leda spremno za pomoć žrtvama vrućine i stavljeno na raspolaganje službi prve pomoći, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Francuske.
Kao i mnoge druge zemlje Evrope, Francuska je danima pod velikim talasom vrućine.
Stanovnici Pariza se tokom dana rashlađuju i u fontanama, a neki noću spavaju u parkovima jer su zgrade pregrejane.
Ministar za rad Žan-Pjer Farandu je danas dopustio svojim službenicima da u Ministarstvo dolaze i u kratkim pantalonama. Dodao je da on to međutim ne može, jer kodeks oblačenja za ministre zahteva odelo i kravatu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


