O tome koja će vrsta stabala biti posađena u Bulevaru kralja Aleksandra odlučivaće svi stanovnici tog bulevara, njihovi predstavnici i naše stručne službe, a očekujem da se u ovaj posao uključe i socijalno odgovorne kompanije – izjavio je juče gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.
– Oni će zajednički odabrati najbolju vrstu stabla. Obećali smo da će taj drvored odmah i izgledati kao pravi, što znači da moramo naći stabla stara 20 godina, gajena na pravilan način, rasađivan i redovno orezivanog korena. Radi se o sredstvima većim od 500.000 evra, a kako svi znamo da ekonomska situacija građana nije sjajna, mislim da nije opravdano da se tolika sredstva izdvajaju iz gradskog budžeta. Smatram da je to dobra prilika da se socijalno odgovorne kompanije ovog grada uključe u taj projekat i zajedno sa nama obnove drvored. Na taj način Bulevar bi dobio svoj puni izgled, i uprkos krizi smatram da postoji dovoljan broj kompanija koji bi mogao da učestvuje u tom projektu. Sa konkretnom akcijom počećemo kada se odlučimo za vrstu drvoreda, a kao dobar znak, već imamo nekoliko kompanija koje su spremne da nam pomognu da Bulevar kralja Aleksandra izgleda onako kako Beograd zaslužuje – objasnio je gradonačelnik.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


