Povodom početka školske godine, policijska uprava u saradnji sa Crvenim krstom Požarevac i Auto moto savezom, pokrenula je niz aktivnosti kako bi bezbednost dece podigli na viši nivo. Načelnik odeljenja policije Požarevac Zlatan Svetozarević rekao da je pred početak školske godine sa direktorima škola održan radni sastanak na kojem se govorilo o unapređenju bezbednosti u školama i blizini školske ustanove.


-U policijskoj upravi u Požarevcu postoje opredeljeni i ostručeni školski policajci koji znaju bezbednosnu problemstiku tih škola i preduzimaju mere iz svoje nadležnosti – ističe Svetozarević. On dodaje da se na području Braničevskog okruga dosta ukazuje na problem vršnjačkog nasilja. Prepoznavanje uzroka nasilja među decom i preventivne mere, jesu najbitnije u nadležnosti školskih pozornika ističe on i govori još da će policijaci da se bave i krivičnim delima koja se neretko dešavaju poput krađe mobilnih telefona ili uništavanje školske imovine. Sve škole u Požarevcu su dobile po jednog policajca, dok će po seoskim školama bezbednost dece takođe da bude obezbeđena sektorskim patrolama. Prvacima se delio propagandni material sa porukama o bezbednosti u saobraćaju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari