U okviru predizborne kampanje Požarevac je posetio lider Nove demokratske stranke BorisTadić. Tadića je u centru Požarevca dočekalo stotinak pristalica sa kojima je razgovarao i kojima je odgovarao na pitanja.

U izjavi za medije,pošto je napomenuo da on i njegova stranka ništane obećavaju, o perspektivama i razvoju Požarevcaje rekao da ga vidi u poljoprivredi, obnoviprehrambene industrije, energetici koja je ujavnom sektoru i turizmu koji bi mogao da serazvija u saradnji sa opštinama poput Golupca.

-Nema zapreki za otvaranje malih i srednjih preduzeća u bilo kojoj oblasti gde postoji ljudski potencijal. Dakle, ne vidim razlog zašto ne bismo insistirali i u Požarevcu, zato što je u blizini komunikacija i na otvaranju takvih preduzeća, kao podsticaj i za domaće i za strane investitore. Istovremeno, moramo i sami nešto da učinimo da bi ljudi investirali, a to je da učimo i da budemo pripremljeni za posao koji očekuju investitori. Sa ovom strukturom zaposlenih koju sada imamo, nepripremljenost za rad je veliki problem, dodao je Tadić.

Boris Tadić je na pitanje zasto izlazi na izbore odgovorio da je i samiznenađen svojom odlukom ali da to čini radi Srbije i radi novih generacija koje pristižu i koji uovakvoj klimi nemaju budućnost.

– Ljudi oko mene i ja smo doveli više investitora nego bilo ko u istoriji Srbije. Smatram da svako ko nešto zna o dovođenju investicija mora i treba da pomogne. Bio bih neodgovoran kada ne bih učestvovao u izbornom procesu. To bi bilo isto kao kada lekari koji znaju da leče ne bi lečili u vreme epidemije. Danas je epidemija nezaposlenosti i siromaštva. – kazao je Tadić. Napomenuo je da nema interes da grabi ka funkcijama jer ih je, kako je sam rekao, gotovo sve obavljao. Na pitanje da li je do sada dogovarao priključenje potencijalnoj „velikoj koaliciji“ koju bi predvodila Srpska napredna stranka, Boris Tadić je kazao da ne postoji nikakav dogovor na tu temu.

Na opasku jednog novinara da je u jednoj od predhodnih izbornih kampanja slogan tadašnje Tadićeve stranke bio „bori se“, a da sada, na osnovu njegovog obraćanja zašto se vratio u politiku, novinar je Tadiću predložio da bi prikladan slogan koalicije koju predvodi bio: „bori se-mora se“. Na taj predlog Tadić se nasmejao rekavši da je stvarno prikladan. Iste večeri na konvenciji koalicije oko NDS-a u Smederevu ponovio je pred prepunom halom predlog požarevačkog novinara, koji je bio burno pozdravljen prisutnih.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.